Yazar: 24 Temmuz 2019

WordPress Ücretsiz Tema

WordPress alt yapılı internet siteleri denilince ilk olarak aklımıza gelen kullanım rahatlığı ve kullanıcıya kolay erişim gelecektir. Nitekim bu iki olgunun gelmiş olduğu nokta aslında insanların internet üzerinde beklentilerini karşılayan bir yapının da varlığını ortaya koyuyor. Zira WordPress içerisinde yer alan hemen her aşamanın oldukça yalın bir halde olduğunu ve bunu da doğrudan size yansıttığını bu aşamada söylemek çok yanlış bir değerlendirme olmayacaktır. Özellikle alan adını belirlediğiniz andan itibaren birkaç saat içerisinde kendi web sitenizi insanların kullanımına açmanız mümkün kılınmış durumda.

Öyle ki WordPress siteler için ortaya konan ücretsiz temaların da size bu anlamda oldukça basit seçimler sunduğunu hatırlatmak lazım. Dolayısı ile bu temalardan birine karar vermenizin hemen ardından aslında sadece belirli başlı içerik girişleri yapmanız ilk adım için epey önemli olacaktır. Tabi ki burada dikkat etmeniz gereken edinmiş olduğunuz WordPress temalarının sizin veya bağlı olduğunuz sektörü ne kadar doğru nitelikler ile yansıttığı olacaktır.

Hemen herkesin ücretsiz WordPress teması edinmesi mümkün ancak tabi ki sektöre, yapacağınız girişlere, sunacağınız görsellere uygun bir tema bulup kullanıcıya bu şekilde ulaşmak çok daha mantıklı hamleleri beraberinde getirecektir. Çok fazla acele etmeden, sayfaların uygun şekilde yerleştirilmesi, temanın kendisini doğru ifade edebilmesi de sizlerin sorumluluğunda olan kavramlar arasında yerini almış durumda.  Bu aşamada tema-sektör kan uyumu da kritik.