wordpress temel eğitim

Yazar: 19 Şubat 2019

WordPress Sosyal Medya

WordPress Sosyal Medya

Sosyal medya sitenizi daha geniş kitlelere ulaştırır ve sitenizi daha bilinir hale getirir. Girdiğiniz blogların çoğu sosyal medyayla birlikte hareket eder. Sosyal medya siteleriniz için çok yararlıdır. Sosyal medyayı siteniz için kullandığınızda bloğunuzda paylaştığınız ilgi çekici bir içerik sosyal medyada yayılabilir ve sitenize çok sayıda ziyaretçi gelmesini sağlayabilir. Böylece siteniz sosyal medya sayesinde bilinir hale gelebilir. Sosyal medya siteniz için ücretsiz reklam yapmanız demektir. WordPress sistemi için kullanabileceğiniz popüler sosyal medya eklentileri bulunur.

Digg Digg Eklentisi

WordPress sosyal medya eklentileri arasında en yoğun kullanıma sahip ve sürekli kendini yenileyici çalışmaları yapan bir eklentidir. Bu eklenti yazıların sol bölümüne ya da içeriklerin üst veya alt bölümüne yerleştirilebilir. Böylece sitenize gelen ziyaretçi okuduğu yazıyı beğendiğinden kendi sosyal medya hesaplarında bu içeriği linkiyle paylaşabilir. Digg Digg eklentisi Twitter, Facebook, Linkedln, Deş.ici.ous, Google Plus, Pinterest ve Tumblr gibi popüler birçok sosyal medya aracına kayar menüsüyle yerleştirilebilir. Digg Digg eklentisi WordPress.org sitesi üzerinden şu ana kadar ortalama 800 bin defa indirilen bir eklentidir.

Share This Eklentisi

Share This eklentisi de Digg Digg ile aynı hizmet mantığında çalışan bir sosyal medya eklentisi olarak karşınıza çıkar. Bu eklenti 120 sosyal medya hesabına erişim sağlar. Bu eklentinin diğer sosyal medya eklentilerinden artısı ise butonları çok sayıda değişik şekilde sitenize göre ayarlanabilmesidir. Ancak olumsuz yönü ise sosyal medyaya yayınlanan site linklerini kısaltma servisine girerek yayınlamasıdır.

Social Media Widget

Social Media Widget eklentisi ise diğer eklentiler gibi çok sayıda sosyal medya hesabına ait butonu barındırır. Eklentide yer alan butonlar daha değişik ve boyutlandırılabilir şekilde kullanılabilir.

Facebook Likebox Widget

Söz konusu eklenti bir tek Facebook kullanıcılarının kurması gereken bir uygulamadır. Bunun sebebi ise birden fazla sosyal medya hesabı kullananların çoklu hizmet veren diğer eklentileri kullanmasının daha doğru olmasıdır. Bu eklenti sizlere Facebook sayfanızın ziyaretçilere beğendirmeyi, eklentiyi ziyaretçilerin resimlerini de gösterecek biçimde ayarlayıp sitenizde istediğiniz bölgeye yerleştirmeyi sağlayan bir eklentidir.