Yazar: 4 Kasım 2016

Whatsapp, Twitter ve Facebook’a girilmiyor

Whatsapp, Twitter ve Facebook’a girilmiyor.. Whatsapp, Twitter ve Facebook’a erişim engellendi

Whatsapp, Twitter ve Facebook’da dün akşam başlayan erişim sorunu sabah saatlerinde kopma noktasına geldi. Sabah özellikle mobil cihazlardan Whatsapp, Twitter ve Facebook’a erişim sağlanamadı. Peki İnternet ağında mı bir sorun var.. İşte Whatsapp, Twitter ve Facebook’da yaşanan bağlantı sorunun nedeniDün akşam saatlerinden bu yana Türkiye genelinde pek çok kullanıcı Whatsapp, Twitter başta olmak üzere sosyal medya ve sohbet uygulamalarına erişimde sorunlar yaşıyor. Kullanıcıların kimisi uygulamalara hiç bağlanamazken ya da oldukça yavaş bir şekilde bağlanabilirken, kimi sorunsuz bir şekilde erişim sağlıyor.

Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmazken, yavaşlığın neden kaynaklandığı açıklanmadı. Ancak Türkiye genelindeki internet erişim sıkıntısının, Telekom’un alt yapısından kaynaklanan ve henüz nedeni açıklanmayan bir sebepten meydana geldiği öğrenildi.

Kullanıcıların bir kısmı Whatsapp’tan mesaj gönderemezken, kimi de gelen mesajları çok geç görebiliyor. Benzer şekilde VPN araçlarını kullanmadan sosyal medya mecralarına girmekte de haberi hazırladığımız 09:05 sularında ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

OPERASYON MU?

İnternet ve sosyal medyadaki yavaşlamanın HDP’li milletvekillerine yönelik operasyonlarla ilgili olduğu öne sürülüyor. Konuyla ilgili resmi açıklama henüz gelmedi.