Yazar: 21 Eylül 2019

Web Tasarım Süreci

Web Tasarım Süreci

Bir web sitesi için web tasarım hizmetleri ilk sırada bulunmalıdır. İsteklerinizi karşılayacak bir web sitesine sahip olmak ve çalışmalarınızı ona göre yürütmeniz gerekir. Her şeyin sizin iki dudağınızın ve parmaklarınızın ucunda olduğunu unutmayın. Web tasarım ajansı ile çalışarak hızlı bir plan uygulaması hayata geçirebilirsiniz. Böylece kısa sürede web sitenizi iyi yerlere getirerek rakiplerinizi bir anda şaşkınlığa uğratabilirsiniz.

Web Sitesi Fikirleriniz

Web sitesi oluşturmak biraz yorucu bir süreçtir. Her şeyden önce bir fikir bulmak gerekir. İşin belki de yarısından fazlası bir fikir bulmaktır. Bu aşamada sıfırdan başlayacaksanız bir web tasarım ajansı bulmanız en uygunudur. Bu ajans sizin adınıza firmanızla ilgili tüm bilgileri toplar. Daha sonra geniş bir rakip analizi ve hizmet döküm süreci yürütür. En son aşamada ise web siteniz için en uygun fikirleri kaliteli tasarımlarla birleştirerek fikirlerinize değer katar.

  • Başlamadan Önce: Tüm çalışmalara başlamadan önce web siteniz için bir isim belirlemelisiniz. Vereceğiniz ad alan adı olarak kullanılacak. Bu yüzden ileride değiştirilmemesi gereken bir isim olmalıdır. Bu yüzden bulunacak isim; uzun vadeli bir kullanıma sahip olmalıdır. Alan adınız firmanızın ismi ya da web sitenizin içeriğiyle alakalı olmalıdır. Bu şekilde olduğu sürece arama motorlarında ve web sitenizin tıklanma oranlarında büyük bir artış görülecektir. Web tasarım süreciniz de firmanızın sektörüyle ilgili olmalı ve web sitenizin adıyla ilgili olmalıdır. Web sitesi ismi belirlerken web tasarım ajansları ile iş birliği de yapabilirsiniz.
  • Yaptıktan Sonra: Her şey web sitesi kurmayla tamamlanmaz. Web sitesi yaptıktan sonra bir şey yapm durumunuz sitenin amacına göre farklılık gösterir. Bir blog siteniz varsa güncel olarak yazılar girmeli ve sitenizi sürekli olarak güncel tutmalısınız. Ancak bir kurum sitesi oluşturduysanız ve güncelleme gerekmiyorsa pek bir şey yapmanıza gerek yoktur. Burada önemli olan kullanıcılara doğru şekilde ulaşmaktır. Oluşturduğunuz web sitesi hangi alanda olursa olsun amaç arama motorlarında üst sıralara çıkmaksa web tasarım ve SEO çalışmalarınızı belli bir planlamaya uyarak yerine getirmelisiniz.