Yazar: 6 Şubat 2017

Web Tasarımında Site Örnekleri

Web Tasarım Site Örnekleri

Ankara Web Tasarım her hangi bir kurumun kurumsal kimliğini yansıtması acısından ulusal ve uluslar arası tanıtımını sağlayan ve ağ üzerinde yayınlanan online işlem yapmamızı sağlayan bu sisteme web site oluşum aşamalarına ise web tasarım olarak adlandırılmaktadır. Sosyal ağlarda oldukça fazla vakit geçiren kişiler web site tasarım işine girerek kullanıcın isteklerini göz önünde bulunduran birçok site tasarımı yapmışlardır. Bu siteler üzerinden para kazanan kullanıcılar mevcuttur. Tasarım yaparak kurumsal firmalara satılan ve ayda yılda gibi, sürelerde güncellemesini yapan kişilerin sürekli para kazandıkları bir sistemdir. Web tasarım site örnekleri olarak bir sitede bulunması gereken bazı özelliklerde yola çıkacak olursak; Kullanımının kolay olması, Kullanıcı isteğini karşılaması, Kurumun kurumsal kimliğini yansıtması, Aktif kullanım olanağı

Bulunması gerekmektedir. Site tasarımcıları için iki tür site yapma yöntemi bulunmaktadır. Bu site yapma türlerinden1. Hazır site şablonları, 2. Kendi tasarımınız yapmak olarak iki ye ayrılmaktadır. Hazır site şablonları oldukça basit bir kullanıma ve tasarım yapılması mümkündür. Sadece ilgili bölümlere ilgili şeyleri yerleştirerek işlem tamamlanmış olur. Hazır bir şablon yerine kendi tasarımınız kendiniz yapmanız daha özgün Ankara Web Tasarım bir tasarıma imza atacağınız anlamına gelmektedir. Her içeriği istediğiniz yere yapabileceğiniz renkleri yazı karakteri dizayn tasarımı gibi her şey size ait olmaktadır. Site içerisinde yer alacak logo, yazı, resim, banner, renk, çizim, bölüm ve menü çubuklarının tasarımlarını kendi elinizle yaparak nerde nasıl duracağını ayarlamanız mümkündür.Web tasarım site örnekleri olarak avantajları ve dezavantajları mevcuttur bu aşamada sizlerde hangisinin daha avantajlı olduğunu görmeniz kolaylaşacaktır.

 

Ankara Web Tasarım Hazır Site Ve Kendi Tasarımınızın Avantajları Ve Dezavantajlardı

  • Hazır site şablonlarında tüm iskelet hazır şekilde gelirken kendi tasarımınızda iskeleti kendinizin oluşturması gerekmektedir.
  • Kendi tasarımınızda renklere, yazı karakterini kendiniz seçerken hazır site şablonlarından bu özellik otomatik olarak site yapısına uygun şekilde gelmektedir. Sonradan değiştirilmeye izin verilmemektedir.
  • Hazır site şablonlarında renk, doku ve şekiller otomatik gelirken kendi tasarımınızda her konuyu ayrı ayrı değerlendirerek kendinizin oluşturması gerekmektedir.
  • Hazır site şablonlarında iskelet her sayfaya uygulanırken kendi tasarımınız olan site için her defasında iskelet yapısını yeniden oluşturmanız gerekecektir.
  • Genellikle site tasarımcılarının tercihleri kendi tasarımlarını kendi oluşturmak olsa da hazır site şablonları daha çok ilgi görmektedir.