Yazar: 21 Nisan 2016

Web Sitesi Tasarımının Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın her alanına giren bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonları tüm alışverişlerimizi de yaptığımız mecralar haline gelmiştir. Giysiden beyaz eşyaya, elektronik eşyadan oyuncağa kadar günlük hayatımızda gereksinim duyduğumuz her şeye kolaylıkla ulaşabildiğiniz bu mecrada adeta birer dükkan görevi gören Web siteleri , en çok görsellikleri ile ön plana çıkıyor.

Önceleri mevcut işletmelerin tanıtım amacı ile kullandığı Web siteleri son birkaç yıldır sanal işletmelerin de e-ticaret yaptığı bir alana dönüşmüştür. Web Sitesi Tasarımı artan rekabet koşulları ile birlikte Web siteleri hem görsel hem de kullanım açısından ciddi kafa yorularak ve emek harcanarak hazırlanmayı mecbur kılmıştır. Özellikle arama motorlarında ön planda olabilmek adına ciddi emekler harcanıp organize çalışmalar yapılmaktadır. İnsanların somut alışverişten çok sanal alışverişe öncelik vermeleri, sektördeki rekabet iyiden iyiye kızıştırmıştır. Bu da web sitesi tasarımlarına ayrı bir önem kazandırmıştır. Yalnız görüntü açısından değil kullanım açısından da kullanıcıyı tatmin eden web siteleri, rakiplerinden bir adım öne çıkmayı başarabilmektedir. Web sitesi kurma işi profesyonellere bırakıldığında , hem görsel açıdan göz dolduran hem de kullanıcıyı yormayan projeler ortaya çıkmaktadır. Kullanıcıların önem verdiği bir diğer konu ise alışverişte güvenliktir. Ankara Web Tasarım kimlik ve kart bilgilerinin güvenliği, sitenin güvenilirliğini belirleyen en önemli faktördür. Özel bilgileri güvencede olmayan kullanıcı alışveriş yapmaktan her zaman kaçınır.

Iletişim, paylaşım, alışveriş gibi pek çok faaliyetlerin sanal ortamda yoğun olarak gerçekleştirildiği günümüzde , Web siteleri gerçek birer mağaza ya da dükkan kadar önem taşımaktadır. Özellikle ticaretle uğraşanların vitrini görünümündeki Web siteleri, konusunda uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde, hem satışları arttırmaya yardımcı olacak hem de site sahiplerinin web sitesine yönelik arka plan ihtiyaçlarına cevap verebilecektir.