X

Yazar: 6 Şubat 2017

Web Tasarımında Örnekler

Web Site Tasarım Örnekleri

Ankara Web Tasarım web siteleri, internet üzerindeki kurumların ya da kişilerin görünen yüzüdür. Nasıl ki gerçek hayattaki kişilerin yüzleri çok anlam ifade etmekte ise, sanal alemde de bir web sitesi insan yüzünün benzeri etki bırakmaktadır. Bir şirket ya da firma hakkındaki internet üzerindeki ilk intiba web sitesine ilk giriş yapıldığı ilk 4-5 saniye içerisinde kendisini göstermektedir. Web sitesi tasarımı bu nedenle önemlidir. Sitenizi ziyaret edecek kişilerin edineceği ilk intiba, firmanıza ya da şirketinize o kişinin bakış açısını da doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle firmaların PR çalışması kapsamında şirketleri hakkında etkin bir tanıtım yapabilmeleri için web sitelerini doğru bir şekilde tasarlamaları, ya da web sitesi tasarımı yapan şirketlerden yardım almaları önemlidir. Web site tasarım örnekleri ile firmanızın yaptığı işe göre seçeceğiniz bir tasarım ile doğru müşteri kitlesini çekebilmeniz mümkündür.

Web Tasarımı Nedir Ve Neden Önemlidir?

Web tasarımı, kurumların ve kişilerin internet ortamında görünen yüzlerinin yani internet sitelerinin tasarımı sürecidir. Günümüzde neredeyse bütün iş ve işlemlerin sanal alemde yapılıyor olması, firmaların bu gerçeği göz ardı edememesi gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Ankara Web Tasarım bu nedenle kurumsal ara yüzler olarak düşünülebilen web siteleri tasarlanırken tasarım süreçlerine dikkat etmek gerekmektedir. Web sitelerinin tasarım önceliklerini belirleyen bir çok farklı unsur vardır. Mesela bir sitenin mobil ortamlarda nasıl göründüğü önemlidir ve bu husus web tasarım süreçlerin dâhilinde düşünebilmektedir. Ya da sitenin kullanılabilirliği web tasarım süreçlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Günümüzde başarılı web sitelerinin başarısı aynı zamanda firmaların ve şirketlerin de başarısı anlamına gelmektedir. Web ara yüzlerini doğru bir şekilde yapılandırmamış olan firmaların çağın gerisinde kalacağı bir gerçektir. Web site tasarım örnekleri ile Web Site Tasarım Örnekleri firmanızın iş koluna uygun bir tasarım seçerek sitemizi yapılandırmamız mümkündür.

Web tasarımı yapmanın önemi, sağladığı faydalar ile açıklanabilir:

  • Web tasarımı yapmak firmanın imajını olumlu anlamda etkileyecektir.
  • Firmalar yaptıkları değişiklikleri, anında dünyanın her yanındaki müşterileri ile paylaşabilmektedir.
  • Kağıt ve bilboardlar ile tanıtım yapmadan sitelerinin reklamını 7 gün 24 saat süre ile daha ucuza web siteleri ile yapabilmektedirler.
  • Arama motorlarında tanınırlık ve bulunabilirlik olarak daha ön sıralarda yer alarak daha çok kazanç elde edebilmeleri mümkündür.
  • Firmalar, değişen dünyada değişime ayak uydurarak çağın gerisinde kalmamış olurlar.