Yazar: 24 Ekim 2016

Skype, Windows Phone desteğini çekiyor!

Microsoft, tabii ki tüm Windows Phone’lardan desteğini çekmiyor sadece cihazların yüzde 85’i bu önemli karardan etkilenecek. Peki sizin cihazınız da bunlardan birisi mi?

Skype, Windows Phone desteğini çekiyor!
Microsoft’un sesli ve görüntülü görüşme mevzusunda çok popüler olan platformu Skype, biroldukça Windows tabanlı akıllı telefon için desteğini kesiyor. Bu karardan etkilenecek cihazların ise yüzde 85 şeklinde büyük bir oranda olması dikkat çekiyor.

Windows 10 Mobile Güncellemesi Çıktı Windows 10 Mobile Güncellemesi Çıktı
Windows 10 Mobile kullananlarının sabırsızlıkla beklediği “Windows 10 Mobile Yıldönümü”…
Kimler etkilenecek?
Windows 10 Mobile Yıldönümü Güncellemesi doğrusu Windows 10 Mobile 1607 sürümünü kullanmayan tüm cihazlar için Skype desteği sonlandırılıyor. Böylece Windows Phone 8.1 ve hatta Windows 10 Mobile’ın önceki sürümlerini kullananlar, artık uygulamayı Windows Mağaza üzerinden indiremeyecek ve hatta direkt indirme bağlantıları bile işe yaramayacak. Bu durumun yürürlüğe giriş vakitın ise 2017’nin adım atarı olduğu ifade ediliyor.

Şu anda etken Windows tabanlı akıllı telefonların sadece yüzde 13.7’si Windows 10 Mobile kullanıyor. Bunların yüzde 9.5’i ise 1511 sürümüyle çalışmakta. Bu sürümü kullananların 1607 sürümüne yükseltme yapması için Windows Insider programına dahil olmaları gerekiyor sadece yine de minik üreticilerin telefonlarının bu sürüme yükseltme yapamayacağı belirtiliyor.

Windows 10 Mobile Kullanım Oranı Açıklandı Windows 10 Mobile Kullanım Oranı açıklandıAdDuplex son araştırmasını yayınladı. Kuruş tarafından gösterilen raporda Windows 10 Mobile…
Microsoft’un bir anda birçok kullanıcısı için Skype desteğini çekmesi haliyle büyük tepki çekeceği kati. Bu durumda kullananların cihazlarına destek sunan alternatiflere yönelmesi gerekecek. Şirketin bu şekilde bir kaybı iyi mi göze aldığı da ayrı bir merak mevzusu.

:: Microsoft’un biroldukça Windows tabanlı cihazdan Skype desteğini çekmesi kullanıcıların cihazlarını yenilemelerine sebep olabilir mi?