Yazar: 24 Nisan 2016

Profesyonel Web Siteler

Ülkemizde bu sektörün yeni yeni gelişmeye başladığı bir gerçek fakat e-ticaret sitelerinin sahip olduğu birbirine benzer tasarımlar ve neredeyse hepsi aynı kodlamalara sahip scriptler nedeniyle, her geçen gün zarar etmektedirler. Bu nedenle web tasarımcı olarak bir web sitesinin sahip olması gereken temel özelliklerinden birisinin özgünlük olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Günümüzde pek çok alanda taklit ürün yada hizmeti gözlemlemek mümkündür. Aynı mantık ile yaklaştığımızda, tasarım olarak ve hatta içerik olarak birbirinin neredeyse aynısı denebilecek türden web sitelerinin uzun vadede başarı sağlamalarının neredeyse imkansız olduğunu vurgulamak gerekiyor. Bu nedenle yürütülecek olan çalışmalar özgün olacağı gibi aynı zamanda proje sahibini tatmin edebilecek bir kalitede olmalıdır.

 

Web sitesi içeriği ile web tasarımı arasında büyük bir ilişki vardır. Profesyonel tasarımcılar, hangi tür içeriğin daha çok ön plana çıkacağı bir web sitesi nasıl bir tasarımın yapılması gerektiğini müşteriye henüz ilk dakikalarda söyleyebilir. Günümüzde internet dünyasındaki pek çok web sitesinde ön plana çıkan içerik türünün yazı olduğunu gözlemliyoruz. Öte yandan son derece popüler olan video ve görsel olarak da sınıflandırabileceğimiz fotoğraf, resim türünden bahsedebiliriz. Esasında başarılı bir şekilde yapılan tasarım, web sitesinin amacı doğrultusunda kullanıcılara sunmuş olduğu içeriği ön plana çıkartmaktadır. Bu nedenle web tasarımının emek isteyen bir hizmet olduğunu fark edebiliriz. Burada site sahipleri yada içerik sağlayıcıların üzerine düşen bir görev ise şayet yazılı içerik türünün ağırlıkta olması söz konusuysa, böyle bir içerik türünün görseller ile desteklenmesidir. Düz yazı ve görsel destekli olmayan yazıların kullanıcılar tarafından fazla ilgi görmeyeceğini belirtmek gerekiyor. Burada esasında söz konusu olan,

Profesyonel Siteler, web tasarımcı,  web sitesi tasarımı

Profesyonel Siteler,

anil

ankara web tasarım

Profesyonel Siteler, web tasarımcı, web sitesi tasarımı

hizmeti ile birlikte SEO çalışması dediğimiz ve daha çok, içeriğin kullanıcılara daha kaliteli sunulmasını sağlayan bazı kriterler söz konusudur. Web site plan ve içeriğiniz ne olursa olsun, amacınıza uygun size destek olacak ve sizi anlayan bir ekip yada kişi ile çalışmanız önemlidir.