google adwords

Yazar: 26 Ocak 2019

Google Adwords Hesabı Nedir?

Google arama motoru 90’lı yıllardan beri hayatımızın içindedir. Günümüzde arama motoru üzerinde dakikada 2 milyon civarında arama işlemi yapılıyor. Ülkemizin tamamına yakını bu platformu kullanıyor. Aradığımız soruların tüm cevaplarını Google arama motoruna soruyoruz. Google her geçen gün yeni uygulamalar geliştirerek kullanıcılara çok farklı deneyimler sunar. Dünyanın artık dijital gelmesiyle bu alandan pazarlama yöntemi gelişti. Google de bu alanda hizmet veren Google Adwords uygulamasını devreye soktu. Bu uygulama sayesinde bilgi, ürün, hizmet arayışına çok farklı bir boyut geldi ve insanlar hizmete farklı şekillerde ulaşmaya başladı. Google Adwords işletmenizin ürün ya da hizmetini kullanıcılara en kolay yollan ulaştırmanızı sağlayan reklam uygulamasıdır. Sistem sizin aldığınız tıklanmalar oranında ödemenize yardımcı olur. Kullanıcılar artık bir alanda hizmet almak istedikleri zaman bunu hemen Google arama motoruna yazıyorlar.
Adwords uygulaması küçük, büyük ya da orta ölçekli işletmeleri bünyesinde barındırıyor. Bu sistemde zaman ve hedef kitlenizin yapabileceği arama sorguları, sayfa ziyaretleri yapma ihtimali bulunan web siteleri, kategorileri ve konuları belirlemenize yardımcı oluyor. Bu sayede reklamlar vererek müşterilerinize ulaşabiliyorsunuz. Buna ek olarak Google anlaşma yaptığı web sitelerinde reklamınıza yer verilmesini sağlıyor. Çok uygun maliyetlere üstelik ofisinizden çıkmadan reklam yapabilir ve sizi tanımayan kişilere kolayca ulaşabilir ve kendi piyasanızı oluşturabilirsiniz.
Google Adwords uygulamasından reklam hizmeti almanız için rakip işletmeleri geçecek kampanyalar üretmeli ve içerikler oluşturmalısınız. Adwords dünya çapında kullanılır. Bu yüzden rakipleriniz de bu uygulamayı kullanarak hedef kitlenize ulaşmaya çalışabilir. Bu uygumada hesabı kurarken, teknik işlem yaparken, fark yaratan içerikleri oluştururken, rekabete girişirken, düzenli bir takip ve optimizasyon işlemi gerçekleştirirken rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz. Bu konularda yol haritası çizip başarı elde edebilirsiniz. Doğru kullandığınız Google Adwords rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar. Bu yüzden bireysel olarak açtığınız Google Adwords hesabınız reklam yapmanıza ve ürünlerle ilgili bilgi birikimi ve tecrübenizi hedef kitlenize ulaştırmanızı sağlar. Google Adwors hesabınızı yürütürken destek alabilir ve profesyonel hizmetle kullanıcılara kolay yoldan ulaşmanın tadına varabilirsiniz.