google adwords

Yazar: 26 Ocak 2019

Google Adwords Faydaları

Google Adwords uygulaması reklam vererek hedef kitlenize ulaştığınız bir uygulamadır. Bu uygulamanın işletmenize birçok faydası bulunur.

 

Arama Motorun Sayesinde Ziyaretçi

Arama motorları ziyaretçi çekmek için organik bir işlem gerçekleştirmeniz gerekir. Anahtar kelimelerde en üst sıralara çıktığınız Google Adwords sayesinde arama motorundan işletmenize yoğun olarak müşteri çekebilirsiniz. Unutmayın amaç en üst sırada yer almaktır.

Hızlı Sonuç

SEO çalışmaları vakit alan ve sonuçlarını belli bir süreç sonunda gördüğünüz uygulamalardır. Google reklamları ise tam tersine işler. Reklamlarda yer aldığınız anda ziyaretçi artışı yakalayabilirsiniz.

Bir Tek Hedef Kitleye Ulaşma

Google aramalarından gelen ziyaretçiler direkt olarak sayfanıza ilgi duyan kişilerdir. Bu yüzden pazarlandığınız ürün ya da hizmet için müşterilerdir. Google reklamları için harcamanız size doğru müşteri olarak geri döner.  Google bölgesel sonuçları en doğru gösteren arama motorudur. Bu yüzden yerel sonuçlarda çıkacağınız reklamlarla hedef kitleyi çekebilirsiniz.

 

Marka Konumlandırması ve Bilinirlik Sağlanır

İnternette her gün 3 milyar insan arama yapıyor. Bu yüzden aramalarda yer almanız markanızın bilinmesine katkı sağlar. Bir televizyon reklamı için yüksek ücret ödeyebilirsiniz. Ancak insanlar hizmetlerinizi görmezse paranız boşa gider. İnsanlar merak ettiği her şeyi Google üzerinde arar. Bu yüzden Google arama motorunda üst sıralarda olanlar daha çok tercih edilir.

Seo Desteği

Adwords uygulaması ile ziyaretçileriniz Google üzerinde yer alan referansınızı arttırır ve Seo için de fayda sağlarsınız. Google üzerinden düzenli ziyaretçi kitlesi için Seo yapılandırmanız titiz olmalıdır. Seo ziyaretçi akışına dayalıdır ve bu da reklamlarla sağlanabilir.

Uluslararası Pazarlama

Çok dilde hizmet veren siteniz varsa farklı ülkelerden de ziyaretçi çekebilirsiniz. Global rekabet ülkemizde olandan çok daha zordur. Bu yüzden Google Adwords üzerinden reklam desteği alamya ihtiyacınız olacaktır. Böylece farklı dil, ülke ve bölgelerde de arama yapıldığında üst sıralarda çıkabilirsiniz.

 

 

8- Düşük Bütçelerle Bile Reklam Verebilme

Google Adwords her bütçeye hitap eden bir yapıdır. Bu yüzden insan sayısı ve kelime sayısı dikkate alınarak reklam verebilirsiniz. Çeşitli bölgelerde reklama çıkabilir ve Google arama motoru üzerinde üst sıralara çıkabilirsiniz.