google adwords

Yazar: 26 Ocak 2019

Google Adwords Express İşleyişi

Google Adwords Express
Google Adwords Exspress, online reklamlarınızın günlük yönetimine bakan ya da görevlere gerek duymadan otomatik olarak yönetimini sağlayan bir reklamcılık ürünü olarak karşımıza çıkar. Potansiyel müşterileriniz sunduğunuz ürün ve hizmet için zaten Google üzerinde arama yapar. Adwords Express arama yapan müşterilerin Google ya da Google Haritalar üzerindeki reklamlardan işletmenizin daha kolay bulmalarına yardım eder.
Google Adwords Express İşleyişi
İşletmenizi yönetmek bütün zamanınızı alacaktır. Ancak internette işletmenize ait reklamları yayınlamak zorunda değilsiniz. Çünkü Adwords Express ekibi sizin işletmenizin reklamlarını kolayca yapacağınız şekilde tasarlandı. Bu uygulamayı kullanmaya başlamak birkaç dakikanızı alacaktır. İşletmeniz için bir reklam yazarı, belli bir bütçe belirler ve sunduğunuz ürün ya da hizmeti seçersiniz. Uygulama sizlere arama ifadelerinden oluşan bir liste sunar. Böylece kurulduktan sonra uygulama reklamlarınızı otomatik olarak yönetmeye başlar.
Müşteriler Google üzerinden arama ifadelerinizle ilgili ürün ya da hizmetleri aradıklarında, reklamını arama sonuçlarının üzerinde ya da altında gösterilebilir. Google Haritalar uygulamasında ise reklamınız doğrudan harita üzerinde ya da arama sonuçlarının alt bölümünde yer alır. Reklamınıza işletmenize ait adres ve telefon numarası da eklenebilir. Sadece bir müşteri reklamınıza tıkladığı zaman ücret öde ve Adwords Express hesabınızı istediğiniz zaman ziyaret ederek reklamınızı düzeltir ya da iptal edebilirsiniz.
Adwords Express İle Reklam Yayınlamanın Avantajları:
• Hızlı ve kolay bir şekilde online reklam oluşturur,
• Sadece kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ödeme yapar,.
• Web siteniz ya da Google’de yer alan sayfanız daha çok müşteri çeker,
• Sürekli yapmanız gereken yönetim işleri AdWords Express sayesinde kolaylaşır,
• Müşterilere masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlardan erişebilir,
• Reklamlarınızın etkisini kontrol panelinizden takip edebilirsiniz.
AdWords Express ile AdWords Arasındaki Fark Nedir?
Adwords Express daha küçük işletmeler ve ilk defa reklam verenler için tasarlanan otomatik bir reklam çözümüdür. Adwords uygulaması ise daha fazla özellik, rapor, araç ve reklam kampanyaları barındıran güçlü kontrol ve yönetim isteyen işletmeler için uygundur.
Adwords Express farklı türde sizin yerinize reklam oluşturur ve optimize işlemi yapar. Adwords uygulamasında siz kendi anahtar kelimelerinizi seçer, reklam türünü ve birden fazla reklam metninizi oluşturur ve reklamlarınızı kendiniz optimize edersiniz.