Web Tasarım Eğitimi
Web Tasarım Eğitimi

Ankara Web Tasarım Web Tasarım Eğitimi

Arkadaşlar temel kavramlardan başlayalım öncelikle:
Domain: Domain yani alan adı Web sitenizin adresidir. Domain sağlayıcı firmalardan yani bizden de www.ankara-web.com ‘dan da alınabilmektedir.
Hosting: Web sitenizin hard diski gibi düşünün. İnternet ortamında satın alacağınız hosting ile beraber dosyalarınızı hosting attığınız takdirde siteniz çalışacaktır.
Web Sitesi Temel hazırlanışı:
Arkadaşlar basit web sitesi çok farklı şekilde tasarımlar mevcuttur. Ben sizlere başlangıç olarak html bir sitenin nasıl tasarlanacağını anlatacağım. Öncelikle Ankara Web Tasarım ile antrenman yapalım. Beğendiğiniz bir web adresini bu programı kullanarak bilgisayarınıza indirin. Sonrasında Dreamweaver Programında uzantısı html olan dosyaları açın. index dosyası sitenin ana sayfasıdır. Böl seçeneğini tıkladığımızda sayfanın sağında tasarımı solunda ise kodları göreceksiniz. sağ tarafta tıkladığınız herhangi bir yerin sol tarafa baktığınızda kodlarını göreceksiniz. Örneğin logo tıklarsanız sol tarafta logonun olduğu kodları göreceksiniz ve dilediğiniz gibi değişmeler yapacaksınız. Sonrasında Photoshop programı ile resimleri ayarlamaktasınız. İşlem tamamlanınca filezilla programını kullanarak siteyi attığınızda site çalışacaktır. Temel bilgiler bu kadar ilerleyen zamanda programların ayrıntılı kullanılışını anlatacağım. Ankara Web Tasarım ‘ı takibe devam edin.