Web Tasarım Süreçlerinde Bilinmesi Gerekenler
Web Tasarım Süreçlerinde Bilinmesi Gerekenler

Ankara Web Tasarım Web Tasarım Süreçlerinde Bilinmesi Gerekenler

Web Tasarım Süreçlerinde Bilinmesi Gerekenler

Web tasarımınızı ister kendiniz hazırlayan isterseniz de tasarım şirketlerinden yardım alınmalıdır. Ama tasarım hakkında pek bir bilgiye sahip değilseniz mutlaka bu işte profesyonelleşmiş kişilerden destek alınmalıdır. Eğer çok ciddi anlamda bir kazan için hazırlanacak ise bu işte çok uzmanlaşmış kişilere emanet edilmelidir. Web tasarım süreçlerinde ilk önce alan adı almanız gerekmektedir. Sitenizin açılış amacı mutlaka olmalıdır. Yani öylesine bunu açıyım demek ile site hemen kurulmamaktadır. Alan adından sonra site de en önemli kısım görünürlüğüdür. Yani insanları kendine çekmelidir.

Web Sitenin Sade Mi Abartılı Mı Olması Gereklidir?

Bu sade bir web sitesi de olabilmektedir. Abartılı da olmaktadır. Fakat insanlar abartıdan çok sadeliğe önem vermektedir. Ama siteniz hangi amaç ile açılıyor ise ona bağlıdır. Mesela düğün ya da kına gibi organizasyon yapan şirketlerin genellikle siteleri çok hareketli olmaktadır. Bu müşterilerine hiç itici gelmemektedir. Yani bir insan hangi amaç doğrultusunda ilerleyecek ise sitenin hareketliliğine o şekilde karar vermelidir. Daha sonra logo çalışmaları başlamaktadır. Logo basit olabilir. Burada önemli olan logonun çok ihtişamlı olması değildir. Daha çok akılda kalmasıdır. Buna çok dikkat edilmelidir. Site yayına geçmeden önce içerik zenginleştirilmelidir. Eğer yazma yeteneğine sahip değilseniz. Bu konu hakkında uzman kişiler size yardımcı olmaktadır. Bu şekilde doğru anahtar kullanımı yapılmaktadır. Siteniz açılmadan zenginleşmiş olmaktadır.

Sitenizi Mutlaka Arama Motorlarına Kayıt Ettirin!

Daha sonra ise ve en önemlilerinden birisi sitenizi arama motorlarına kaydetmelisiniz. Bunun amacı insanlar anahtar kelime girdiği zaman sitenizi de bulabilsinler. Eğer siz sitenizi arama motorlarına kayıt ettirmezseniz siteniz hiçbir gelişim göstermemektedir. Zaten web tasarı yapanlar bu konuları çok iyi bilmektedir. Artık siteniz yayın hayatına başlamış bulunmaktadır. Bundan sonrası içeriklerinize önem vermek olacaktır. İnsanlar okudukları her bilgiden zevk alarak sitenizde uzun süre kalmalıdır. Siteniz yeni açıldığı zaman arama motorları sitenize bot göndermektedir. Yani siteniz uygun mu ona göre analizde bulunulmaktadır. Uygun ise artık hiç bir şey size engel olmayacaktır. Siteniz üst sıralarda bulundukça reklam teklif eden kişiler bile olacaktır. Bu şekilde sitenizin başarısına başarı katmış olacaksınız. Siz de siteniz ile gurur duyacaksınız.