Olmazsa Olmaz Seo Analizi
Olmazsa Olmaz Seo Analizi

Ankara Web Tasarım Olmazsa Olmaz Seo Analizi

Web Tasarımda Olmazsa Olmaz Seo Analizi

Web tasarımının yapılması biraz zaman almaktadır. Yani gerçekten site açmak isteyen kişiler çok özen göstermelidir. Hakkında çok araştırmalar yapılmalıdır. Beyninde tasarlanmalıdır. Fakat onun öncesinde hangi konu hakkında web site açılacağına karar verilmelidir. Sitenin ismi akılda kalıcı olmalıdır. İsim ile sitenin içeriği birbiri ile özdeşleşmelidir. Yani biri farklı diğeri de ondan farklı olmamalıdır. Aksi hâlde kişi sitenize gelir ve saniyeler içerisinde ayrılmaktadır. Yani umduğu bilgileri bulamamaktadır. Kullanıcılar böyle bir durum ile karşılaştıklarında sinirlenip hemen siteden ayrılmaktadır. Bu yüzden sitenin ismi ile içerikler birbirleri ile uyum içinde olmalıdır.

Uyum her şeyi idare etmektedir. Bu nedenden dolayı dikkat edilmesi gereken konu budur. Daha sonra eğer uygulamaya koyulacaksa sitenin görüntüsünden çok kullanıcıları içerikleri etkilemektedir. Bir web siteniz var ise kesinlikle göz yormamalıdır. Sade olması bile yetmektedir. Çünkü kişiler siteye bakmamaktadır. Onlar için daha çok aradıkları bilgiler önemli olmaktadır. İlk planda içeriklere dikkat edilmelidir.

Web Sitenin Seo İle Uyumlu Olması Neden Önemlidir?

Bir web sitesi öncelik ile seo kuralları ile hareket etmelidir. Site sahiplerinin en büyük hayali üst sıralara yerleşmek ve hep orada kalmak değil midir? Tabi ki de öyledir. Bir site tasarlayan ve konu belirleyen bir insan sitesine sahip çıkmalıdır. Çünkü aynı konuları içeren binlerce siteler bulunmaktadır. Yani o konu hakkında site açan ilk siz değilsiniz. Bu yüzden iş dünyasında ne kadar çok rekabet varsa aynı şekilde sanal ortamda rekabet vardır. Bu düşünce ile hareket edilmelidir. Eğer sitenizin kaybolmasını istemiyorsanız seo analizi yapmalısınız. Yani arama motorlarında organik kullanıcıları en çok ne aramaktadır bunlar analiz edilmelidir.

Anahtar Kelime İle İçerik Uyumu

Haftada kaç kez ya da ayda kaç kez o anahtar kelime ile arama yapılmıştır. Bu analizlere dikkat ederseniz doğru yolda olmuş olursunuz. Tabi ki de sadece anahtar kelime ile iş bitmemektedir. Eğer siz içerik ile anahtar kelime arasında bir bağlantı kurmuyorsanız kullanıcı sitenizden hemen çıkmaktadır. Anahtar kelimeniz baştan savma olmamalıdır. Yani bir bakımdan konunuzun özeti şeklinde olmalıdır. Bu şekilde bir yön belirlemelisiniz.