İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?
İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Ankara Web Tasarım İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir web sitesine sahip olmak için belli olmazsa olmazlar vardır. Her şeyden evvel kullanıcı dostu olan bir yapıda ve içerikte hazırlanmış olmasıdır. Bununla birlikte en önemli özellik özgünlüktür. Çünkü web sitesi, o siteyi kullanacak firmaya özgün olmalıdır. Defalarca kullanılmış, basmakalıp tasarımlar kazandırmamaktadır. İnternette firmaların kimliği olan web siteleri hem görünürde hem de içerikte özel olmalıdır. Bu durum hem başarıyı hem de arama motorlarında üst sıralarda olmayı beraberinde getirmektedir. Görünüm kadar içerik aşaması da çok önemlidir. Web sitesi internette çalışan müşteri temsilcisidir. Müşteri temsilcisi görevi taşıyan web sitesi üzerinden müşterilerle ne kadar doğru iletişim kurulursa o kadar başarı elde edilmektedir. Mevcut müşterilerle birlikte potansiyel müşteriler web sitesinde dolaşırken hatalı yazılarla karşılaşmaları, sayfaların çalışmaması, anlaşılırlıktan uzak bir kurgu hoş olmayacaktır.

Tasarımın Önemi Ve Ziyaretçide Ki Etkisi

Web siteleri hem mevcut müşteriler hem de potansiyel müşteriler içindir. Bu nedenle erişilebilirlikleri yüksek ve kullanımları kolay olmalıdır. Ziyaretçiler web sitesini her bilgisayar ve tarayıcıda açabilmeli ve aynı içeriğe kolayca ulaşabilmelidirler. Tasarım her yerde aynı olmalıdır. Bununla birlikte web sitesi tüm akıllı aletlere, mobil cihazlara ve tabletlere uyumlu olmalıdır. Uyumlu tasarım çok fazla cihaz çeşidi düşünüldüğünde çok önemli bir noktadır. Web sitesi tasarlanırken bu nokta atlanılmadan ve titizlikle çalışılarak sonuca ulaşılmalıdır.

Web tasarımının yüklemesinin hızlı olması doğru kodlama yapıldığının göstergesidir. Burada önemli olan ise firmanın web sitesi ziyaretçisine ürünlerini veya hizmetlerini en yüksek hızda sunabilmesidir. Web sitesinin hızı yüksek olmalı ve bu hıza olumsuz etki edebilecek nedenler ortadan kaldırılmalıdır.

Hızın Önemi Ve Hıza Olumsuz Etki Eden Nedenler

Abartılı şekiller, video veya ses yüklemeleri, bekleme süreçleri ve kullanım zorluğunun olması hızı düşürebilecek etmenlerdir. O yüzden bu şeylerden kaçınmak gerekmektedir. Tüm bunlarla beraber arama motorlarının günümüzdeki önemi dikkate alınarak web sitelerinin bu duruma uygun tasarlanması gerekmektedir. Web sitesinde yer alan sayfaların her biri arama motorları tarafından indekslenen yapıda oluşmuş olmalıdır. Kişiler web sitelerini, ürün veya hizmetle ilgili detayları, firma bilgilerini ve daha pek çok şeyi arama motorlarından bulmaktadır. Bu nedenle arama motorlarının kullanımdaki önemi büyüktür. Web sitesi tasarımında bu önem dikkate alınarak, uygun tasarımlar yapılmalıdır.