Emek
Emek

Ankara Web Tasarım Emek

Web Site Emek İle Oluşturulmaktadır

Web sitesi kurmak isteyen binlerce insan bulunmaktadır. Ama birçoğu nerden ve nasıl başlayacağı hakkında en ufak bir bilgisi bile yoktur. Sadece tek bildiği şey web sitelerin para kazandırdığıdır. Ama web site kurmak ve tasarlamak biraz zaman almaktadır. Ayrıca belki basit gelebilir. Fakat çok emek harcamak gerekmektedir. İlgi ister onu bir bebek gibi bakıp büyütmek gerekmektedir. Yani araştırma yapan insanlar hep şöyle fikir almaktadır: web site kurmak çok basittir. Aylık en az 1000 TL kazanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu yazı ile umutlanan çok insan vardır. Hatta birçoğu web sitesini kurup biraz uğraşıp kazandırmadığını görünce hayal kırıklığına uğramaktadır.

İyi Bir Web Sitesi Kurmak İçin Neler Gereklidir?

İyi bir web site sahibi olmak isteyen kişiler öncelikle iyi bir tasarım yaptırması gerekmektedir. İnsanlar web sitelerinde çok uzun süre kalmalıdır. Yani girip aradığını bulamayınca hemen çıkmamalıdır. Bir web site daima çok hızlı olmalıdır. İnsanlar arama motorlarındaki anahtar kelimeleri siteye girer girmez bulmalıdır. Çünkü öyle siteler var ki tıklıyorsun ama çok alakasızdır. Bu yüzden her zaman düzenli aralıklar ile seo uyumlu içerikler girilmelidir. İnsanların en çok aradığı kelimeler tespit edilmelidir. Daha sonra rakiplerine yetişmek için sitene müşteri gözü ile bakılmalıdır. Bu şekilde kurulur ise site çok kaliteli olmaktadır. Bunun dışında ise site açılır açılmaz elbette ilk sıralara çıkma şansı yoktur. Gerekli güncellemeler her zaman düzenli aralıklar ile yapılmalıdır ki o site birkaç ay içinde istediğiniz seviyeye gelmelidir. Zaten organik insanlar gelmeye başladıktan sonra site yavaş yavaş üst sıralara yerleşmektedir.

Reklam Sitenizi Üst Sıralara Çıkarır

Bir süre sonra reklamlarda verilerek birçok kesime ulaşılmaktadır. Yani kendi işinden sıkılıp da arayışa giren insanlar hemen sitelerinin tanınmasını beklememelidir Çünkü o kadar kolay olsaydı her insan hemen ilk sıralara çıkardır. Genelde üst sıralarda olan insanların sitelerine bakıldığı zaman çok büyük emeklerin verildiği görülmektedir. Hayat her şey insanlara emek karşılığında verilmektedir. Bundan ötesi de yoktur. Gönülde isteniyorsa hiç vazgeçilmeden sabır ile o yolda devam edilmelidir. Bir gün mutlaka ağacınız meyve verir. Başladığınız her yolu mutlaka bitirmelisiniz.