web tasarım trendleri

Yazar: 17 Temmuz 2020

2020 Web Tasarım Trendi

Web siteleri içerisinde kullanılan yazılım ve teknolojiler her yıl farklılık göstermekte ve geliştirilmektedir. Bu şekildeki gelişimlere genel olarak web tasarım trendi adı verilmekte ve bir akım halinde de hem kullanıcıları hem de web sitesi sahiplerini etkilemektedir.

Web tasarımla haşır neşir olan herkesin bu konudaki trende dair alakalı olduğu bilinebilmektedir. Bu trendlere sahip olmak adına harekete geçerek, web sitelerine uygulama konusunda da devreye girebilmektedirler. Bu trendlerin değişimi sonrasında da takipte kalmaları her zaman web sitelerinin etkili hizmet anlayışı çerçevesinde olmaları adına da önemli bir yer tutmaktadır. Dönemin trendlerine en uygun şekilde hareket etmek hedef kitlenin ilgisini devamlı olarak çekmeye ve ürün ya da hizmetlerin satışının sağlanmasının sürekli halde olmasını da sağlayabilecek konumda varlık gösterebilmektedir. 2020 yılında var olan trendlere bağlı olarak hareket etmenin her zaman olumlu yönleri olacaktır.

2020 yılının trendlerine bağlı olarak hareket etmek sitelerin sürekli olarak gelişim kaydettiğini gösterebilecektir. Sitenin görselliği ve güvenli bir şekilde destek vermesi açısından bu alana herkesin yönelmesi gerektiği de vurgulanabilecek türde bir durum olarak tabir edilebilmektedir. Son derecede önem arz eden ve kesin olarak es geçilmemesi gereken bir durum olarak da görülebilecek konumda yer almaktadır.

Web Tasarım 2020 Trendleri

  • Mobil kullanımın giderek artış göstermesinden ötürü mobil kullanıma uygun olan içerikler
  • Sitenin daha ilgi çekici olması adına resim ve illüstrasyonların fazlasıyla kullanılması
  • Siteye özel olarak çekilen resimlerin eklenmesi
  • Siteyi 3 boyutlu gösteren Parallax kullanımı
  • Fontların göz dolduracak şekilde dağınık olarak kullanılması
  • Animasyonlarla herkesin dikkatinin çekilmesi
  • Geometrik şekillere site içerisinde yer verilmeye özen gösterilmesi
  • Siteyi yansıtabilecek olan koyu renklerin kullanımına yer verilmesi.